Naga Markets


Poprawa apetytu na ryzyko oraz powolny spadek napięcia związanego z ewentualną wojną handlową pomiędzy USA a Chinami wywiera wpływ zarówno na dolara amerykańskiego jak i jego australijskiego odpowiednika. Zdaniem analityków Westpac, obecny trend wzrostowy na AUDUSD ma spore szanse się utrzymać i doprowadzić do testu okolic 0,7860. 


Prezydent Trump sam napompował balonik z napisem TPP aby samemu go przebić kilka dni później (…) w momencie gdy D-Day związany z taryfami celnymi na chińskie towary powoli odchodzi w niepamięć, ostrożny optymizm ponownie gości na rynku – czytamy w dzisiejszym komentarzu walutowym Westpac.

Analitycy zwracają również uwagę na rynek surowców, z którym wycena dolara australijskiego jest dość silnie związana. Żelazo, aluminium, miedź i ostatecznie ropa drożeje, co wprawia w dobry nastrój byki obecne na aussie

AUDUSD dzięki TradingView

Otwórz longi na AUDUSD z minimalnym spreadem. Sprawdź ofertę FX88>>

Obawiamy się wpływu bardziej gołębiego RBA na wycenę AUD, lecz nie jest to natychmiastowy czynnik ryzyka – przekonują analitycy Westpac. Bank przychyla się do długich pozycji na AUDUSD i oczekuje w nadchodzących dniach testu okolic 0,7860.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZ Bitcoinem jesteś za pan brat? Masz szansę na pracę w Citigroup!
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 19.04.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here