Naga MarketsDroga w Australii i znak ostrzegawczy z kanguremW ubiegłym tygodniu Bank Rezerwy Australii zdecydował się na pozostawienie stóp procentowych bez zmian. Ten kierunek był zgodny z oczekiwaniami analityków, jednak przedstawiciele RBA pozostawili ” otwartą furtkę” dla dalszego luzowania polityki pieniężnej w razie potrzeby.


Kluczowe bezrobocie?

Nad dalszym losem australijskiej waluty odnosi się ekonomista ING – Chris Turner w cotygodniowym raporcie walutowym instytucji.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Zwraca on uwagę, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy oczekiwania co do dalszych kroków RBA były ściśle powiązane z każdą zmianą we wskaźnikach inflacji i bezrobocia. Oznacza to, że raport dotyczący sytuacji na rynku pracy, który ukaże się w przyszłym tygodniu, ma potencjał aby zmienić nastrój wokół waluty z Antypodów.

Zgodnie z konsnensusem (według ankiet Bloomberg) oczekujemy, że stopa bezrobocia pozostanie na poziomie 5,2%. Uważamy jednak, że taka wielkość nie będzie wystarczająca, aby wpłynąć na rynkowy konsensus, które oczekuje obniżenia stopy o 15 punktów bazowych w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy. Wciąż istnieje ryzyko, że nawet marginalny wzrost – o 0,1% będzie pretekstem dla RBA aby luzować stopy jak najszybciej – twierdzi ekomomista ING. 

Wykres dzienny pary walutowej AUDUSD.

Ogólnie rzecz biorąc, nasze oczekiwania co do wskaźnika bezrobocia Australii nie powinny wpłynąć znacząco na sytuację, a kurs Aussie będzie kontynuować ścisłą zależność z globalnym ryzykiem. W kontekście  jakichkolwiek zmian w relacjach handlowych między USA a Chinami, wydaje się, że w przyszłym tygodniu można spodziewać się stabilnych nastrojów, które powinny spowodować, że para walutowa AUDUSD będzie oscylować wokół poziomu 0,6900.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here