Naga MarketsMorgan-Stanley-logoW swojej najnowszej rekomendacji analitycy Morgan Stanley zalecają utrzymywanie krótkich pozycji na parze walutowej ADU/USD. Bank sam taką pozycję prowadzi już od dwóch tygodni, zakładając zejście ceny poniżej poziomu 0.7.


Za spadki dolara australijskiego odpowiada obecnie kilka czynników. Musimy pamiętać, że Bank Rezerw Australii obniżył swoje prognozy wzrostowe oraz inflacyjne na bieżący rok. Negatywną niespodzianką okazała się również kondycja sektora inwestycyjnego, rynku pracy oraz wysokość przychodu krajowego.

RBA co prawda nie zdecydował się na cięcie stóp procentowych w tym miesiącu, jednak zdaniem Morgan Stanley może to mieć miejsce już podczas majowego spotkania. Dzisiejsze korzystniejsze odczyty inflacji CPI z Chin nie poprawiły wyraźniej sytuacji dolara australijskiego – rynek liczy więc na dalsze spadki i niedźwiedzie mają tutaj zdecydowaną przewagę.

Dodając do tego wszystkiego dobrą kondycję amerykańskiego rynku pracy oraz zbliżanie się do normalizacji polityki pieniężnej dolar australijski powinien coraz bardziej osłabiać się w stosunku do USD. W związku z tym Morgan Stanley utrzymuje krótką pozycję na AUD/USD – wejście 0.7735, TP 0.69000, SL 0.8000.

AUDUSDWeekly 10.03Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here