Naga MarketsAUDUSD – para podatna na wiadomości ekonomiczne, zależna w dużym stopniu od eksportu surowców do Chin. Ostatnie niezbyt pomyślne informacje dotyczące rozmów handlowych USA-CHINY i poniedziałkowa informacja o groźbie uruchomienia w piątek (10.05) przez rząd USA kolejnych ceł na import z Chin spowodowała dalsze spadki i tak już mocno osłabionego dolara australijskiego, który od początku 2018 roku porusza się w trendzie spadkowym.

AUDUSD H1 – wskaźnik Envelopes wyznacza wstęgę dość regularnie respektowaną przez wykres

Na wykres H1 nałożyłem  Envelopes, będący na liście wskaźników  MT4 (parametry jak na rysunku powyżej). Można zauważyć pewną regularność, wykres ceny dość często respektuje średnie, utrzymując swoje ekstrema w zakresie wstęgi wyznaczonej przez ten wskaźnik. Jeśli ponownie dolna średnia będzie stanowić dynamiczne wsparcie to możemy liczyć na lokalną korektę.

AUDUSD H1

Biorąc pod uwagę, że będziemy grać przeciwko silnemu trendowi, Stop loss musiałby znaleźć się niewiele poniżej strefy popytu i dolnej średniej czyli w okolicy 0.6950, natomiast ewentualny TP pod strefa podaży 0.7030.

Więcej o stosowaniu wskaźnika Envelopes można poczytać na “Grupie Traderów” na facebooku wpisując w wyszukiwanie “envelopes”.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here