Naga MarketsAuthor: Tatters | Creative Commons License

Wczoraj para  zyskała wyraźnie na dobrych danych o zatrudnieniu w Australii. Dziś w nocy ukazał się optymistyczny raport kwartalny Banku Rezerw Australii, co dodatkowo powinno wesprzeć dolara australijskiego. Przez noc para osiadała na linii trendu wzrostowego zbiegającej się ze szczytem ze środy, 48-godzinną średnią kroczącą i zniesieniami Fibonacciego 50% oraz 61.8%. Z tego poziomu wybiliśmy się powyżej dzisiejszego poziomu Pivot w kierunku otwarcia dnia.

Otwarcie dnia powinno być symbolicznym oporem, jednak nie spodziewamy się przełamania poziomu zniesienia Fibonacciego 50% i w związku z tym jesteśmy bykami na tej parze.

Opory do pokonania to przede wszystkim poziom Fibonacciego 23.6% przy 0.9375 oraz wczorajszy szczyt 0.9390 przy okrągłym poziomie 0.9400.

Martwiący jest fakt coraz krótszych fal – wzrosty tracą momentum – proporcja między dołkami i szczytami nie jest zachowana. Może to oznaczać, że w tym tygodniu nie pokonamy już figury 0.94.

Ewentualne wybicie dołem z kanału wzrostowego napotka silne wsparcie w pobliżu poziomu Pivot S1, zniesienia Fibonacciego 76.4% i lokalnego dołka na 0.9330.

Dalsze spadki trafiłyby na wsparcie w postaci figury, która wcześniej działała jak poziom S/R.

Dziś kalendarz makro dla pary jest lekki i obejmuje głównie dane o ilości wakatów w amerykańskiej gospodarce – JOLTS. Prognozowany jest lekki wzrost z 4.17 miliona do 4.21 miliona miejsc pracy czekających na obsadzenie.

AUD/USD 1-godzinny.
Kliknij by powiększyć!

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

* Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here