Naga MarketsAUDUSD porusza się w trendzie spadkowym od 1.07.2011, kiedy to para osiągnęła maximum “wszech czasów” 1.1080 (ATH). Przez kolejne 4,5 roku pojawiały się co jakiś czas korekty wzrostowe, które jednak ulegały podaży i spadki były kontynuowane aż do minimum 0.6830, które zostało ustanowione w 01.01.2016. Od tego dnia rozpoczęła się korekta wzrostowa, która przybrała formę kanału wzrostowego (flagi), z którego wybicie nastąpiło w kwietniu br. a na początku czerwca obserwowaliśmy re-test pokonanego wsparcia wspomnianego kanału. Ostatnia sesja minionego tygodnia zdecydowanie należała do popytu a na wykresie tygodniowym powstał byczy pinbar.

AUDUSD Weekly

Na wykresie Daily zauważymy ,że piątkowej wzrostowej świeczce dziennej towarzyszy zmiana MACD na wzrostowy. Podobna sytuacja pojawiła się też na GBPUSD, którą opisywałem w analizie z 22.06. Dodatkowo pomiędzy wykresem ceny a oscylatorem powstała dywergencja wskazująca na wzrosty. Są spełnione 3 warunki strategii PA+MACD… stąd wniosek, że dalsze wzrosty bardzo prawdopodobne. Trzeba jednak pamiętać, że trend długoterminowy jest zdecydowanie spadkowy, więc najbliższe wzrosty należy traktować jako korektę, która może zakończyć się przy najbliższym oporze jakim mogą być zaznaczone na czerwono linie trendów lokalnych.
Szukając okazji na longa, warto zwrócić uwagę na poziom 0.7410 od którego w maju rozpoczęła się 250 pipsowa korekta wzrostowa.

AUDUSD Daily – aktualnie sytuacja na tej parze spełnia warunki do wzrostów wg strategii PA+MACD

Analizy są zamieszczane równolegle na forum.comparic.pl i tam też można komentować i śledzić jak potoczyły się dalsze losy danej pary czy surowca oraz ocenić ich skuteczność. Analiza należy do cyklu “Pomiędzy teoria a praktyką”   i za parę dni sprawdzimy jej trafność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here