Naga MarketsW poprzedniej analizie AUDUSD z 1 kwietnia wskazałem poziom 0.7850 jako cel obecnego ruchu wzrostowego trwającego od połowy stycznia 2016. Na tym poziomie zbiegają się górne ograniczenie kanału spadkowego, w którym cena porusza się od 3 lat oraz opór. W bieżącym tygodniu cena dotarła w ten rejon i pojawiło się odbicie, które trwa od trzech dni. W najbliższych dniach może się jeszcze pojawić druga próba ataku na poziom 0.7850 jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie ona udana. Wskazują na to dwa czynniki:

  1. wspomniany już mocny opór wsparty przez górne ograniczenie kanału spadkowego (widoczne na W1)
  2. przez ostatnie 4 miesiące brak wyraźnej korekty (dotychczasowe korekty nie przekraczały podstawowego zniesienia fibonacciego 38.2%)

Wydaje się, że przebicie tego poziomu i kontynuacja wzrostów będzie możliwa dopiero po przejściu korekty lub dłuższej konsolidacji w tym rejonie. Jednak na tą chwilę scenariuszem bazowym jest zmiana średnioterminowego trendu na spadkowy. Czyli odbicie od wskazanego poziomu i ruch w dół spadkowego kanału zgodnie z długoterminowym trendem na AUDUSD.

Otwórz pozycję na AUDUSD na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres dla interwału D1

AUDUSD-D1

Wykres dla interwału W1

AUDUSD-W1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here