Naga MarketsAUD/USD w końcu wybiło swój sześciocentowy range w którym przebywało od nieco ponad dwóch lat. Jednym z głównych czynników wzmożonego popytu na AUD były domniemania uczestników rynku, którzy zakładali, że RBA podąży w stronę wyższych stóp procentowych w ślad za innymi bankami centralnymi. Dzisiejszej nocy dowiedzieliśmy się, że ten scenariusz nie jest najwłaściwszym. Czy zatem warto przygotować się do sprzedaży AUD? 


Czerwcowe minutki RBA zdradziły, że wśród zasiadających w Banku działaczy toczy się dyskusja na temat wpływu decyzji monetarnych na stabilność krajowego systemu finansowego. Podejrzewamy, że rozmowy te mogą prowadzić do próby prawnego uregulowania coraz bardziej przegrzewającego się rynku nieruchomości w Australii. Przez podobną ścieżkę przeszedł Bank of Canada – czytamy w dzisiejszym komentarzu TD Securities.

Sprawdź jak handlują banki inwestycyjne

Niezwykle ważnym elementem w tej układance będzie rynek pracy, szczególnie – wynagrodzenia. Ostatnie publikacje wskazują, że RBA ma jeszcze nieco czasu do namysłu w sprawie rynku nieruchomości. Jak na razie zarówno liczba przepracowanych godzin jak i dynamika job creation jest zadowalająca i nie sądzimy, by te dane stanowiły podstawę do podjęcia bardziej gołębich działań – przekonują analitycy.

Zwiększone ryzyko spadków

Gołębi stosunek do dolara amerykańskiego analityków TD Securities powoduje, że ich zdaniem AUD/USD nie dotarło jeszcze do punktu w którym można oczekiwać początku korekty. Mimo to, dzisiejsze wystąpienie Guy’a Debelle z RBA może przyspieszyć wyprzedaż pary. Z punktu widzenia analizy technicznej należy zwrócić uwagę na silnie wykupiony wskaźnik siły względnej RSI:

Silnym poziomem wsparcia pozostaje strefa 0,7835/00. Kupujący mogą się również zainteresować poziomami 0,7750 oraz 0,7530. Z otworzeniem nowych pozycji warto jednak poczekać do poniedziałku, gdyż po dzisiejszym zamknięciu będziemy w posiadaniu znacznie czystszego poglądu na price action AUD/USD – przekonują analitycy TD Securities.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here