Naga MarketsAUDUSD od ponad 18 miesięcy porusza się w trendzie spadkowym tracąc blisko 1400p pomiędzy maksimum 2018 na poziomie 0.8140, a minimum br. 0.6760. Od pięciu dni obserwujemy korektę ostatnich spadków, pierwszy dzień tego tygodnia rozpoczął się od niewielkiej luki wzrostowej ( 10p). Na wykresie dziennym widać wyraźnie, że pomiędzy oscylatorem MACD i wykresem powstała dywergencja wzrostowa.

AUDUSD Daily – dywergencja wzrostowa

Za potencjalnymi wzrostami przemawia nie tylko wspomniana dywergencja, ale również treść komunikatu opublikowanego w ostatnim biuletynie RBA ( Australijski Bank Rezerw). We wczorajszym biuletynie RBA nie było nic co by zawierało coś na temat uruchomienia QE, w którym to przypadku moglibyśmy spodziewać się dalszego osłabienia australijskiego dolara.
Wspomniano natomiast o strategii Banku prowadzonej za pośrednictwem OMO (operacje otwartego rynku – swapy walutowe, transakcje repo), które zostały wykorzystane do utrzymania odpowiedniego poziomu finansowania i jest znacznie bardziej prawdopodobne, że wariant ten zostanie ponownie wykorzystany przed rozważeniem luzowania QE.

AUDUSD H4 – potencjalny cel popytu to 0.7000

Przechodząc do wykresu (powyżej) na niższym interwale H4, możemy wyznaczyć potencjalne poziomy Take Profit i Stop Loss. Jeżeli cena podąży zgodnie z dywergencja z wykresu dziennego, celem popytu może być poziom 0.7000 gdzie znajduje się najbliższa strefa podaży, a SL poniżej poziomu S/R 0.6940 lub w przypadku zagrania mniejszym wolumenem można zaryzykować większy Stop Loss i umieścić go poniżej 0.6900.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here