Naga MarketsPara AUD/USD znajduje się w trendzie wzrostowym. Spoglądając na niższe interwały ciekawa sytuacja pojawia się na H4. Jak widać na wykresie mamy bardzo precyzyjny kanał wzrostowy. Cena znajduje się przy jego dolnej krawędzi. Dodatkowo spadki dotarły do miejsca, w którym znajduje się lokalna strefa wsparcia. To może oznaczać, że do końca dnia kurs może wzrastać.

Po stronie danych makro o 14:30 poznaliśmy serię lepszych odczytów z USA dotyczących inflacji i rynku pracy. Dzisiaj jeszcze pojawi się filadelfijski wskaźnik przemysłowy. Po stornie Australii w tym tygodniu nie ma już żadnych danych.

Słowniczek:

* Kanał wzrostowy – przestrzeń, która powstają kiedy kurs porusza się w ramach konsolidacji o nachyleniu wzrostowym. Jest doskonale widoczna po zastosowaniu linii trendu poprowadzonych po wierzchołkach i dołkach tej konsolidacji.

* Strefa wsparcia – przestrzeń, na którą w przeszłości reagowała cena, inaczej mówiąc zjawisko odbijania się kursu od poziomych obszarów.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGoldman Sachs: Jak nisko spaść może EUR/USD?
Następny artykułAnaliza na zamówienie – Famur
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here