Naga MarketsAuthor: vagawi
Creative Commons

‘Kangur’ zaatakował ostatnie szczyty z ubiegłego tygodnia w okolicy poziomu 0.9300 i gwałtownie cofnął się 20 pips w dół do dzisiejszego poziomu Pivot* na 0.9280. Cena porusza się w dwóch kanałach – spadkowym większym oraz wzrostowym mniejszym.

Układ dołków i szczytów to dwa niższe dołki i jeden wyższy oraz trzy równe szczyty. To tworzy nam formację odwróconej głowy z ramionami (RGR) z możliwym zasięgiem 0.9350 (dzisiejszy Pivot R3). Dobrym potwierdzeniem, że cena znajduje się pod wpływem wspomnianej formacji będzie utrzymanie kanału wzrostowego, wybicie górnej bandy kanału spadkowego i może nawet wyjście górą z kanału wzrostowego. Przełamanie wsparcia 0.9250 (pivot S1, linia ramion) może oznaczać powrót do spadków w kierunku 0.9230 (pivot S2) oraz 0.9200 (okrągły poziom, dołek z 3 kwietnia).

Dzisiejsze dane z USA mogą zdecydowanie wpłynąć na zachowanie ‘kangura’.

“O 14:30 przemawia przewodnicząca FOMC*, prezes Fed, Janet Yellen na szczycie bankierów Ameryki. W związku z brakiem konferencji prasowej po wczorajszym posiedzeniu FOMC, rynki mogą być spragnione słów pani prezes. Trudno jednak o zaskoczenie po wczorajszym zachowawczym oświadczeniu komitetu.

Oprócz przemówienia mamy odczyt inflacji PCE w USA, która stale utrzymuje się poniżej celu zakładanego przez Fed, przez co ten utrzymuje stopy procentowe na ultra niskim poziomie. Na zakończenie o godzinie 16:00 PMI wytwórców z USA, który po dołku w lutym wyraźnie odbija – obecna prognoza 54.3 wobec poprzedniej wartości 53.7.” – źródło analizy na XM.com.

AUD/USD 1-godzinny
Kliknij by powiększyć!

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

* FOMC – Federalny Komitet Otwartego Rynku to kolegialne ciało decyzyjne Rezerwy Federalnej (Fed) złożone z prezesów lokalnych dystryktów Fed, prezesa Rezerwy Federalnej, a także członków rady (gubernatorów). Komitet podejmuje decyzje w sprawie wielkości podaży i podstawowym koszcie waluty USD, dostarcza płynność rynkom finansowym i reguluje przepływ waluty w ramach standardowych i niestandardowych programów i operacji. Decyzje tej instytucji skupiają wiele uwagi inwestorów i nierzadko decydują o kształcie cen aktywów wpływając na przepływy kapitału inwestycyjnego.

* Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here