Naga MarketsAUDUSD ponad dwa lata porusza się w kanale spadkowym. W tym czasie wartość australijskiego dolara do dolara amerykańskiego spadła z 0.8130 do 0.6440 co stanowi blisko -25%.

AUDUSD dolar australijski
AUDUSD Daily – spadki na parze trwają już ponad 2 lata

Australia jest największym światowym eksporterem rud żelaza, której głównym odbiorcą są Chiny. Trwające blisko rok negocjacje i trudności z podpisaniem nowej umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami miały znaczący wpływ na ryzyko spadku zapotrzebowania na ten surowiec, co w dłuższym czasie osłabiało australijską walutę. Na słabnącą walutę niewątpliwie też miały wpływ wielotygodniowe pożary buszu i susza.

AUDUSD australian dollar
AUDUSD Daily – cena wybiła z inside bara górą, możliwe odbicie na AUD,

Ale wydaje się , przynajmniej z technicznego punktu widzenia, że pora na korektę wzrostową, przynajmniej kilku procentową. Na wykresie dziennym zauważymy formacje świecową Inside Bar. Utworzyła ją ostatnia świeca lutego wraz z pierwsza marcową. Dzisiaj cena wybiła górą z formacji, towarzyszy temu wybiciu wzrostowy MACD i istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów w kierunku oporu kanału, który znajduje się aktualnie w okolicy 0.6750. Dodatkowym wsparciem dla AUD może być wczorajsza niespodziewana obniżka 0 50pb stóp procentowych w USA.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here