Naga MarketsPomiędzy 5-9 października dolar australijski do amerykańskiego zyskiwał najsilniej w stosunku do wszystkich majorsów (lepsze wyniki osiągnęła jedynie para AUD/JPY). +4,5% robi naprawdę spore wrażenie – Aussie nie ma jednak zamiaru poprzestawać i wzrosty są kontynuowane.


AUD/USD D1
AUD/USD D1

W zeszłotygodniowej analizie AUD/USD zwracałem uwagę na lokalny opór okolic 0.7273. Sugerowałem, że jednym ze scenariuszy może być chwilowa korekta w tym miejscu. Cena jednak bez większego problemu poradziła sobie ze strefą i obecnie znalazła się już praktycznie pod zdecydowanie ważniejszą strefą oporu. Wyznacza ją 0.73740 oraz 38,2% zniesienia spadków z 2015 roku (0.73880). W analizie z zeszłego tygodnia wskazywałem tę strefę jako miejsce do szukania potencjalnych sygnałów sprzedażowych. Dzisiaj i w kolejnych dniach obserwujemy więc bacznie sytuację na AUD/USD.

AUDUSDH1 12.10

Na wykresie H1 widać dodatkowo, że cena pokonując lokalny opór okolic 0.7280 pozwoliła sobie na jednoświecowy retest (długi dolny knot), aby później znowu piąć się w kierunku głównej blokady cenowej.

Kliknij, aby samodzielnie śledzić zmiany wartości głównych par walutowych
Kliknij, aby samodzielnie śledzić zmiany wartości głównych par walutowych


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here