Naga MarketsW miniony weekend odbyło się w Osace spotkanie G20. Dziwny to trochę twór, bo teoretycznie ma zrzeszać największe gospodarki świata plus Unię Europejską… a mimo to Niemcy, Francja, UK i  Włochy mają osobno swoich przedstawicieli w osobach ministrów finansów. Ale nie o skład nam dzisiaj chodzi, a o to czy i jaki wpływ wieści płynące z Osaki miały i mogą mieć na forex i kursy walut.

Patrząc na wykresy widzimy, że informacja o spotkaniu prezydentów USA i Chin i nadziei na zawieszenie wojny handlowej natchnęły rynki optymizmem. Przynajmniej na początku tygodnia, na większości par walutowych i złocie zanotowaliśmy luki w notowaniach. Szczególnie było to zauważalne na GOLD i JPY, które zazwyczaj najgwałtowniej reagują na zmianę nastrojów na rynkach.

Dzisiejsza decyzja RBA również była oczekiwana przez rynek, i obniżenie stóp procentowych o 0.25 punktów nie zaskoczyło rynku, i po chwilowym spadku o 25 pipsów dolar AUD powoli zyskuje na wartości w stosunku do pozostałych walut w tym i do USD.

AUDUSD Daily

Spójrzmy zatem na wykres dzienny zamieszczony powyżej i spróbujmy przeprowadzić analizę, by określić prawdopodobny scenariusz na najbliższe dni. Wczorajsza świeca dzienna objęła swoim zakresem poprzednie dwie tworząc Objęcie Bessy (Outside Bar). Dzisiejsza nadal mieści się w obrębie świecy “matki” tworząc formacje Inside Bara. Niedawno mieliśmy podobna sytuacje – czyli takiego “double packa” na EURAUD – opisane tu.

AUDUSD H4 – wydaje się bardzo prawdopodobne wybicie górą z formacji

Przechodząc do wykresu na H4 – możemy pokusić się o wyznaczenia granic w jakich cena może poruszać się w najbliższym czasie. Prawdopodobne jest wybicie góra z formacji, gdzie celem może być dość blisko położona strefa podaży 0.7050, a jeśli i ona zostanie zdobyta, popyt może pchnąć ceną do następnej znajdującej się kolejne 100p wyżej. Tak to wygląda na tą chwilę teoretycznie… ale należy mieć na względzie środowe (03.07) odczyty ISM Non-Manufacturing PMI dla USA i payrollsy, które nas czekają w piątek 14:30. Szczególnie te drugie dane mogą wywrócić rynek i skierować notowania w najmniej oczekiwany kierunek.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here