Naga Marketslogo-societe-generale-1

Tydzień powoli już się kończy, jednak rynek walutowy nie przestaje nas zadziwiać. Dziś niekwestionowanym liderem zmienności pozostaje AUD/NZD, które od północy zyskało już niemal 300 pips. Analitycy Societe Generale w swojej najnowszej rekomendacji walutowej ostrzegają, że bieżący sentyment na tej parze może się utrzymać.


Bank przede wszystkim zwraca uwagę na wczorajszą, prognozowaną obniżkę stóp procentowych w Nowej Zelandii oraz ostatnie komentarze gubernatora Wheelera związane z planowanym rozszerzeniem procesu luzowania i stosownością obecnej słabości NZD na rynkach.

Biorąc pod uwagę wciąż utrzymującą się presję podażową na rynku bydła, handel zagraniczny Nowej Zelandii jest coraz bardziej narażony na ryzyko dalszej dewaluacji CNY. W związku z tym istnieje ryzyko dalszego spadku wartości dolara nowozelandzkiego zarówno względem walut G3 jak również AUD. W takich warunkach ruch AUD/NZD w okolice poziomu 1,20 jest bardzo prawdopodobny – czytamy w rekomendacji.

Poranne publikacje spływające do nas z Australii dodatkowo umocniły AUD, jednak ów optymistyczne dane nie przesądzają jeszcze przyszłych działań RBA w związku z aktualną polityką monetarną kraju. Być może jednak dzisiejsze odczyty są sugestią, że Reserve Bank of Australia jest o krok bliżej swoich założeń – zauważają analitycy SocGen.

AUDNZDDaily

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here