Naga Markets


Para AUD/NZD od bardzo dawna jest w trendzie spadkowym, w ostatnim czasie jednak spadki spowolniły, tworząc konsolidację, która trwa od lipca.
W ostatni piątek kurs osiągnął najniższy poziom w tej konsolidacji, naruszając wsparcie na okrągłym poziomie 1.12. Na wykresie dziennym widać, że trzy poprzednie testy tego wsparcia, spotkały się z dosyć dynamicznym kontratakiem strony popytowej. Tym razem odbicie od wsparcia było znacznie słabsze. Również układ lokalnych szczytów, które kupujący tworzą coraz niżej, każe wierzyć, że trend spadkowy będzie kontynuowany. Jeżeli natomiast wsparcie zostanie jeszcze obronione, będę szukał miejsca do zawarcia transakcji sprzedaży mniej więcej, wewnątrz strefy tworzonej z dwóch linii spadkowych, które łączą szczytowe punkty z ostatnich miesięcy.
Jeżeli cena już w poniedziałek zacznie spadać, tak że wsparcie zostanie trwale przełamane, będę szukał okazji do zajęcia pozycji krótkiej w pierwszej korekcie, być może będzie to test przełamanej strefy SR.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


Poprzedni artykułKanadyjski TD Bank sprzedaje AUD/USD
Następny artykułInwestowanie na giełdzie – jak inwestować na GPW?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here