Naga MarketsKiwi czeka dalsze umocnienie mimo pozostawienia stóp na niezmienionym poziomie?
źródło: fotolia.com

Para AUD/NZD po trwającym od 2010 roku trendzie spadkowym dotarła do historycznej strefy wsparcia. Do absolutnego dna brakuje już naprawdę niewiele.


Wielu ludzi zadaje sobie pytanie – co dalej? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dla wszystkich osób. Dla posiadaczy pozycji krótkich sprawa wygląda obiecująco, mają oni już wypracowany zysk na tej parze i z nadzieją patrzą w przyszłość, gdyż trend spadkowy nadal trwa, a znaczącej poprawy sytuacji w gospodarce Australii nie widać. Osoby, która zastanawiają się nad otwarciem pozycji na “kiwi”, powinni się wstrzymać, gdyż to wsparcie trwa nieprzerwanie od 20 lat.

Przyglądając się kursowi w okresach, gdy schodził do wsparcia w ostatnich 2o latach, zaobserwować można dość oczywistą zależność. Otóż, odbicie od tego wsparcia było sygnalizowane na wyższych interwałach czasowych tzn. na wykresie miesięcznym zakończenie trendu spadkowego w ostatnich dwóch dekadach było sygnalizowane formacją objęcia hossy. Kilka razy pojawiały się miesięczne pin bary lecz nie wywoływały one mocnego odbicia. Podobnie sytuacja wyglądała na wykresie tygodniowym.

Jaka więc moja rada ? Jeżeli nie posiadasz pozycji na tej parze, wstrzymaj się i obserwuj wysokie interwały czasowe, tam pojawi się wskazówka co stanie się dalej z tą parą w 2014 roku.Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: lukasz.nowacki@comparic.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here