Naga MarketsPara walutowa AUDNZD w sierpniu ubiegłego roku ustanowiła maksimum na poziomie 1.1042 i od tego czasu poruszała się w kanale spadkowym i w listopadzie notowania dotarły do 1.0415.

  • dolar australijski coraz mocniejszy
  • objęcie bessy może sygnalizować korektę

W połowie grudnia cena wybiła górą ze wspomnianego kanału i para systematycznie odrabia straty z poprzednich kilku miesięcy. Niewątpliwie mocniejszy australijski dolar to zasługa wysokich cen na rudę żelaza – to jeden z podstawowych, bo mający blisko 20% udział w eksporcie towar. Głównym odbiorcą australijskiej rudy są Chiny.

AUDNZD h4
AUDNZD H4 – cena opuściła objęcie bessy , ale linia trendu nadal nie pokonana

Wczoraj na wykresie H4 pojawiła się interesująca formacja – objęcie bessy – czyli spadkowy outside bar. Kolejna świeca czterogodzinna w dość łatwy sposób wybiła dołem z tej formacji.

Objęcia bessy często są sygnałem do spadków, szczególnie jeśli pojawiają się w trendzie wzrostowym, a z takim mamy do czynienia od początku grudnia.

Na wykresie H4 zaznaczyłem tą formację czerwonym prostokątem, jej zakres to 1.0840-1,0815.

Dodatkowo możemy narysować lokalną linię trendu wzrostowego. Planując otwarcie zlecenia sell musimy wziąć pod uwagę, że zagrywamy przeciw trendowi dlatego wskazane jest poczekać na potwierdzone pokonanie wspomnianej linii trendu. Dopiero jej pokonanie może dać sygnał do spadków szczególnie, że MACD też jest w fazie spadkowej.

Polecam:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here