Naga MarketsDrugi z rzędu poniedziałek i znowu dzikie harce na wykresach, powód: kolejna firma farmaceutyczna – Moderna – poinformowała o wyprodukowaniu skutecznej szczepionki przeciw covid-19. Tym razem zmienność nie była aż tak duża jak w zeszły poniedziałek, ale tez pojawiły się dłuższe świece na złocie, jenie i indeksach SP500 i Dax30.

  • szczepionka Moderny skuteczna w 94,5 %
  • dolar australijski zyska do nowozelandzkiego ?

AUDNZD – szansa na odbicie?

Dzisiejsza analiza troszkę później niż zwykle – od północy nie działała strona internetowa portalu comparic.pl i comparic.com, co było spowodowane awarią serwera firmy hostingowej.

Firma farmaceutyczna – Moderna – poinformowała o wyprodukowaniu skutecznej szczepionki przeciw covid-19. Testy wykazały, że 94,5 % zaszczepionych uzyskało odporność na covid-19.

Przyjrzawszy się do południa wykresom różnych instrumentów było bardzo trudno znaleźć jakąś strukturę, która by dawała mocny sygnał do zajęcia pozycji. Po otwarciu rynków w USA zwróciłem uwagę na parę AUDNZD.

AUDNZD - daily
AUDNZD Daily – czy pojawi się dywergencja wzrostowa na koniec sesji NY?

Czwartkowa (12.11) świeca dzienna ma kształt pinbara, którego minimum znajduje się na wsparciu kanału spadkowego, w którym notowania tej pary poruszają się od września br. Kolejna świeca, piątkowa, pokonała maksimum pin bara i zamknęła się powyżej jego zakresu.

Dzisiaj obserwujemy próby kontynuacji wzrostów. W czasie pisania analizy na MACD na wykresie dziennym pojawiła się dywergencja wzrostowa, ale dopóki dzień się nie skończył nie jest to jeszcze przesądzone.

Warto zatem poczekać do końca sesji NY i sprawdzić czy MACD zmienił kierunek i wszedł w fazę wzrostową.

AUDNZD - H1
AUDNZD H1 – celem popytu może być najbliższa strefa podaży o ile sprawdzi się scenariusz wzrostowy

Gdyby byczy scenariusz miał się sprawdzić – celem popytu może być najbliższa strefa podaży 1.0650. Trudno wyrokować co dalej, gdyż ostatnie dni pokazują, że rynkiem rządzą wiadomości o szczepionce i pandemii spowodowane covid-19. Należy więc zachować ostrożność i nie ryzykować zbyt dużego wolumenu i zabezpieczać zlecenia stop lossami.

Przy okazji zapraszam na jutrzejszy webinar:

Portal Comparic.pl razem z Brokerem XM mają przyjemność zaprosić Państwa na specjalny webinar ” Strategia EMA144″. Spotkanie odbędzie się we wtorek (17.11.2019 roku) o godzinie 20:00 i będzie prowadzone przez Dariusza Dargo.

Jednymi z najczęściej używanych wskaźników przez inwestorów w analizie technicznej są średnie kroczące (ang. moving averages – MA). W zasadzie istnieje nieograniczona ilość kombinacji średnich o różnych okresach i różnej metodzie ich wyliczania. Mamy bowiem 4 podstawowe rodzaje: średnie zwykłe (SMA), wykładnicze (EMA), wygładzone (SMMA), ważone (WMA). Największy problem w budowaniu systemu inwestycyjnego opartego o średnie kroczące (Moving Average – MA), jest dobór odpowiedniego rodzaju i ilości okresów, z których są one wyliczane.

W czasie wykładu przedstawię zasady strategii opartej na średniej wykładniczej EMA144, która okazuje się dość dokładnie odwzorowywać sytuację na wykresie danego instrumentu i potrafi generować skuteczne sygnały transakcyjne. Uczestnicy wykładu dowiedzą się między innymi:

  • co to jest średnia krocząca
  • dlaczego akurat EMA144
  • średnia jako dynamiczne wsparcie/opór
  • przykłady setupów na różnych interwałach czasowych
  • wykres live i jak szukać setupów

BIORĘ UDZIAŁConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here