Naga MarketsDo posiedzenia FOMC coraz bliżej, Justin Bennett zwraca jednak uwagę na parę, która powinna być „wolna” od nadmiernej zmienności wywołanej przez Rezerwę Federalną. Autor bloga o Price Action kilkukrotnie wspominał w swoich analizach o notowania dolar australijskiego do nowozelandzkiego od listopada 2015.

Skupiał się przede wszystkim na opisywaniu formacji potencjalnego dna, które tworzą się od ostatnich 27 miesięcy. Po spadkach o 3700 pipsów para krzyżowa znalazła się na wieloletnich dołkach, czy mogą być one miejscem potencjalnego odbicia na kilka kolejnych lat? Poniżej wykres miesięczny prezentujący zachowania AUD/NZD w długim okresie:

Wyraźne cykle trendów na AUD/NZD monthly - czy obecne cztery lata spadków zbliżają się do końca?
Wyraźne cykle trendów na AUD/NZD monthly – czy obecne cztery lata spadków zbliżają się do końca?

AUD/NZD porusza się w głównych byczych lub niedźwiedzich cyklach w okresie od trzech do pięciu lat. Zbliżamy się właśnie do końca czteroletnich spadków i najprawdopodobniej uformowania odwróconej głowy z ramiona. Para porusza się obecne niecałe 200 pipsów poniżej linii szyi formacji (wykres poniżej).

Sprawdź pozostałe analizy i dokładny opis strategii Justina Bennetta >>

oRGR na wykresie tygodniowym - pokonanie linii szyi pozwoli liczyć na ruch o 1300 pipsów w górę
oRGR na wykresie tygodniowym – pokonanie linii szyi pozwoli liczyć na ruch o 1300 pipsów w górę

W grę wchodzi tutaj naprawdę bardzo korzystny poziom zysku do ryzyka. Mierzony zasięg formacji oRGR wypada 1300 pipsów wyżej, dając nam naprawdę spory potencjał aprecjacyjny. Spadki powinny być blokowane natomiast przez wyraźnie rozrysowaną i wspomnianą przed chwilą linię szyi.

Jeżeli AUD/NZD potwierdzi formację tygodniowym zamknięciem powyżej poziomów zaznaczonych na wykresie weekly będziemy mogli rozważać wielomiesięczny rajd w kierunku obszaru 1.2780. Pozycję można rozgrywać wraz z HFT – wybranym najlepszym polskim brokerem FX według FxCuffs 2016!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here