Naga MarketsDzięki współpracy z brokerem XM, na łamach Comparic.pl startuje nowy cykl analiz dla osób początkujących. Codziennie rano pojawiać się będzie analiza dla osób początkujących, w której stosować będziemy ograniczoną ilość narzędzi z dodatkowymi objaśnieniami. Zapraszamy do śledzenia cyklu.

Właśnie zakończył się październik i na wykresach zamknięte zostały świece miesięczne. Jest to bardzo dobry moment, by podsumować ubiegły miesiąc i kreślić sobie potencjalnie interesujące nas pary. Oczywiście większość z nas traduje na niższych interwałach niż miesięczny, natomiast wysokie interwały pozwalają skupić się na najważniejszych cechach wykresów oraz łatwiej określić dominujący trend.

audjpy_311

Na wykresie miesięcznym AUD/JPY widzimy długoterminowy trend wzrostowy skorygowany w połowie 2013 roku. Następnie mamy wyższy dołek na początku 2014 i na tej podstawie myślimy o powrocie do długoterminowego trendu wzrostowego. Świeca z października jest wzrostowa – zgodna z dominującym trendem, co czyni sygnały kupna z niższych interwałów bardziej wiarygodnymi i każe z rezerwą traktować sygnały sprzedaży (lub w ogóle je ignorować). Co więcej, świeca uformowana w październiku ma bardzo długi dolny knot i minimalny knot przeciwny (przy świecy wzrostowej knotem przeciwnym jest knot górny). Taka świeca sygnalizuje silną przewagę jednej ze stron (w tym wypadku kupujących), którzy pierw odwrócili spadki (knot dolny oznaczający popyt), a następnie utrzymali wzrosty (znikomy knot górny).  W przypadku takiej świecy oczekujemy penetracji jej zakresu przez cenę, budowy bazy dla wzrostów i wyjścia po nowy szczyt. Ważnymi punktami wsparcia/oporu mogą okazać się:

– szczyt bieżącej świecy wzrostowej,

– szczyt poprzedniej świecy miesięcznej,

– szczyt świecy poprzedzającej poprzednią świecę,

– otwarcia i zamknięcia (drugorzędne).

Tak opracowany wykres miesięczny jest doskonałym wstępem do stworzenia zarysu planu, który będziemy precyzowali na niższych interwałach szukając dodatkowych potwierdzeń. Poniżej przykładowe warianty.

XM_AUDJPYH4_311

xm_logo1Powyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here