Naga Markets


Aprecjacji AUD/JPY ciąg dalszy… Parze nie przeszkodziły opublikowane dzisiaj w nocy słabsze dane z Chin i obecnie po raz kolejny testujemy opór umiejscowiony w okolicach 80,75.


Ostatnie minutki BoJ nie przysłużyły się rynkowej wycenie JPY. Japońska waluta od poniedziałku zdecydowanie słabnie zarówno wobec umacniającego się dolara amerykańskiego, jak również AUD.

Dzisiejsze dane z Chin, choć zdecydowanie słabsze nie zdołały pokonać byczego momentum AUD/JPY. Dlaczego wspominam tu o chińskiej publikacji bilansu handlowego? Chiny pozostają bowiem największym partnerem handlowym Australii – na chiński rynek trafiają australijskie produkty warte niemal 62 mld USD co stanowi przeszło 33% całego eksportu Australii.

Reakcja na nocne dane okazała się zauważalna, lecz nie przełomowa. Kurs AUD/JPY zatrzymał się w okolicy 80,28 – w pobliżu poprzednich lokalnych szczytów. Mamy więc do czynienia z sekwencją szczytów i dołków, które (niemal) idealnie wpisują się w tradycyjną definicję trendu:

audjpyh1Na wykresie można wyrysować również kanał wzrostowy o nachyleniu około 45 stopni. Całość wygląda na tyle prowzrostowo, że można pokusić się o długie pozycje z obecnych poziomów. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że ostatnia biała świeca na wykresie wciąż się tworzy i do otworzenia się kolejnej świecy, sytuacja na wykresie (jego wymowa) może ulec znaczącej zmianie.

Handluj efektywnie na crossach – sprawdź ofertę FxPro i porównaj spready na AUD/JPY

Co jest potrzebne, aby w grę wchodziły shorty? Preferowaną przez większość sytuacją byłoby utworzenie się formacji pinbar na wykresie (obecnie dostrzegalne jest objęcie hossy!). Niedźwiedzi pinbar o tak długim górnym cieniu i pełnym korpusie stanowił by czysty przekaz: Byliśmy wysoko i być tam nie chcemy! Umiejscowienie takiej świecy również jest odpowiednie (okolice poprzedniego szczytu), więc poziom dolnej zielonej strefy byłby w zasięgu ręki. Ale tylko w wypadku niepowodzenia byków w wyprowadzeniu ceny powyżej ostatniego szczytu…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy WTI przyklejona do poziomu 44.50
Następny artykułPaździernikowy wolumen w Exness, FXCM oraz GAIN Capital
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here