Naga MarketsAUDJPYDaily

Notowania AUD/JPY długo utrzymywały się nad poziomem wsparcia okolic 89.00. W końcu 24 sierpnia rynek otwarł się z luką spadkową i w trakcie jednej sesji ściągnął notowania do poziomów ostatni raz obserwowanych w 2012 roku. Jeszcze we wrześniu poziom został ponownie przetestowany, a obecnie cena od kilku sesji z rzędu koryguje.

Przed notowaniami pojawia się jednak kilka istotnych poziomów oporu, które mogą bardzo szybko doprowadzić do ponownej aktywacji trendu spadkowego. Mowa tutaj o czterech kolejnych horyzontalnych poziomach (oddalonych od siebie o łącznie 300 pipsów):

  • Dołek z 2013 roku – 86.3900 (zaznaczony na pomarańczowo – obecnie to właśnie pod nim widać reakcję podaży)
  • 23.6% zniesienia Fiobonacciego – z ruchu spadkowego mierzonego od końca zeszłego roku do tegorocznych dołków (86.8500)
  • Dołek z 2014 roku – 88.2600, zaznaczony na niebieskieo
  • Wcześniejsze wsparcie, które utrzymywało notowania nad poziomem 89.3300.

AUDJPYH1.png 15.09

Każdy z wymienionych posiada potencjalną szansę zatrzymania korekty wzrostowej i ponownej aktywacji spadków. Jak na razie skupiamy się na dołku z 2013 roku, z którym próbuje walczyć cena. Na interwale intraday widzimy, że ostatnie podejście pod pierwszy z oporów zaowocowało silniejszymi osunięciami (JPY umocnił się w związku z brakiem zmian polityki pieniężnej Banku Japonii w trakcie porannego posiedzenia). Od dołu wsparcie zapewnia jednak 200EMA, więc wkrótce powinniśmy być świadkami kolejnego podejścia w okolice 86.3900.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here