Naga MarketsDolar australijski od początku roku stracił w stosunku do jena ponad 8% wartości, jednak przez kilka miesięcy utrzymywał się w zakresie 400 pipsów, między 80,50 a 84,50. Cena niedawno wróciła z powrotem do tego zasięgu, a teraz dotarła do istotnego oporu znajdującego się wewnątrz. W tym miejscu pojawiła się pierwsza reakcja niedźwiedzi. Czy to okazja do zagrania na spadki?

Pod koniec sierpnia po nieudanym ataku na opór na 81,60 AUDJPY runął i osiągnął minimum w rejonie 78,70. Teraz mamy do czynienia ze wzrostami, które po dotarciu do wspomnianego wyżej oporu na 81,60 nieco osłabły. Może to być okazja do wejścia w krótką pozycję.

Jeśli spojrzymy na wykres dzienny, to zobaczymy, że opór na 81,60 stanowił barierę dla ceny już wcześniej kilkukrotnie. Najlepszy przykład stanowi wzrostowe odbicie z kwietnia 2017 roku i niedawne powstrzymanie byków na przełomie sierpnia i września. Dobrym scenariuszem wydaje się zagranie na spadki z celem na 78,70, gdzie ostatnio doszło do odwrotu. Bardziej ostrożni inwestorzy powinni celować w dolny zasięg konsolidacji – 80,50.

By wykorzystać analizę i zainwestować na AUDJPY,
sprawdź ofertę Brokera HotForexConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here