Naga MarketsW porannym komentarzu makro zwracaliśmy uwagę na wzrosty AUD/USD. W poniższej analizie chcemy przyjrzeć się innej parze z dolarem australijskim – tym razem w stosunku do japońskiego jena.

Notowania AUD/JPY od początku 2016 roku nad wyraz regularnie testują okolice okrągłego poziomu 80.00. O ile cenie w trakcie pojedynczych sesji (przykład 11 lutego) udało się schodzić poniżej, to ostatecznie zawsze zamykała się zdecydowanie powyżej.

Wtorkowy handel ponownie przynosi testy 80.00, w przeciągu niespełna dwóch ostatnich miesięcy jest to już szósta próba przebicia poziomy od góry. Każdy kolejny impuls aprecjacyjny blokowany jest na wysokości innego okrągłego poziomu 82.00 – w ujęciu historycznym wielokrotnie pełnił rolę istotnego S/R.

AUDJPYDaily

Warto obserwować rozwój sytuacji w okolicach 80.00 i zagrywać na umocnienie AUD/JPY. Naszym początkowym celem będzie oczywiście 82.00, natomiast poziom SL, pod którymś z długich dolnych knotów (na przykład 79.19), co zapewnia RR powyżej 1:3. Zagrywaj długą pozycję na AUD/JPY razem z brokerem XM i odbierz 30USD darmowych środków handlowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here