Naga MarketsSpoglądając na notowania pary walutowej AUDCHF zauważymy, że od wczoraj kurs porusza się dynamicznie na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 0.7140.

Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż w trakcie trwających od dłuższego czasu spadków, rynek regularnie re-testował pokonane uprzednio wsparcia. W tym przypadku, mimo, że od pokonania minęły już trzy tygodnie, to w dalszym ciągu poziom ten nie został jednak jeszcze przetestowany od dołu (jako opór).

AUDCHF Daily

Za potencjalnym umocnieniem dolara australijskiego przemawiać mogą także obecne sytuacje na innych parach walutowych z AUD, np. AUDJPY, gdzie także od kilku dni obserwujemy dość dynamiczne wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 82.00.

AUDJPY H4

Analiza techniczna jako klucz do czytania rynków

Równocześnie, z tego miejsca chciałbym zaprosić Cię na specjalny webinar nt. analizy Price Action. Spotkanie odbędzie się już w dziś (19 września 2018 roku) o godzinie 20:00. Podczas tego spotkania postaram się w prosty i przejrzysty sposób wytłumaczyć jak krok po kroku poprawnie wykonać analizę techniczną:

  • Dowiesz się jak prawidłowo wyznaczyć lokalne oraz horyzontalne poziomy wsparcia i oporu, i dowiesz się czym tak naprawdę różnią się one między sobą
  • Poznasz dwa praktyczne sposoby kreślenia linii trendu
  • Dowiesz się jak rozróżnić trend od konsolidacji i impuls od korekty

Spotkanie podzielone zostanie na dwie części: teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu oprócz suchych faktów będziesz mógł także zobaczyć jak taką analizę krok po kroku wykonuje doświadczony analityk.

Zapisz mnie na to szkolenieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – EURUSD, GBPUSD, Silver
Następny artykułDukascopy Bank udostępnia szwajcarski rynek SWFX na platformie MT 4
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here