Naga MarketsPara walutowa AUDCHF na skutek trwających od ubiegłego tygodnia dynamicznych spadków pokonała w tym tygodniu bardzo ważne wsparcie 07470, które po krótkiej korekcie wzrostowej i re-teście zostało dziś odrzucone od dołu (jako opór). Jeżeli spadki bedą kontynuowane, a rynek pokona poniedziałkowe minima, wówczas spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania wparcia w okolicy poziomu 0.7395.

AUDCHF H4
AUDCHF H4

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że para ta od blisko dwóch lat dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7750 rynek porusza się w konsolidacji tworząc formacje trójkąta zwyżkującego.

Biorąc pod uwagę, że trwający od blisko dwóch lat ruch jest jedynie ruchem korekcyjnym, jeżeli spadki będą kontynuowane i rynek wybije dołem z trójkąta, wówczas spodziewać moglibyśmy się powrotu do wcześniejszego trendu a potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.6700.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u Brokera HotForex

AUDCHF Weekly
AUDCHF Weekly


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOdbierz pakiet XTB Trading MasterClass z wykładami Tradera21, Glinickiego i Golińskiego
Następny artykułPGE odbija się od dna
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here