Naga MarketsSpoglądając na notowania pary walutowej dolara australijskiego do franka szwajcarskiego zauważymy, iż w skutek trwających od trzech tygodni wzrostów kurs dotarł dziś w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W ten oto sposób rynek po raz kolejny dowiódł, iż zasada zmiany biegunów mówiąca o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotne wsparcie, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od dołu (jako opór), nie jest jedynie zasadą teoretyczną i można ją z powodzeniem znaleźć na wykresie.

Co ciekawe, sytuacji takich jak ta było w ostatnim czasie na notowaniach pary AUDCHF znacznie więcej. Warto także zwrócić uwagę, iż za każdym razem rynek odrzucał re-testowane wsparcie i kontynuował tendencję spadkową.

Aby zainwestować na parze walutowej AUDCHF, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej AUDCHD Daily
Notowania pary walutowej AUDCHD na interwale dziennym | Źródło: Naga Trader

W chwili obecnej nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja podażowa. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, iż obecnie testowany opór znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, niewykluczona, że taka reakcja jeszcze się tu pojawi. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powrotu do spadków.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie pokonana, wówczas należałoby się przygotować na możliwość kontynuacji wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 0.7280.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCMC Markets dodaje do oferty Bitcoin Cash, Litecoin oraz XRP
Następny artykułStrategia Siły Relatywnej – czerwone światło dla akcji na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here