Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF w wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7750 rynek poruszał się w konsolidacji tworząc formacje trójkąta zwyżkującego.

Biorąc pod uwagę, że trwający od blisko dwóch lat ruch był jedynie ruchem korekcyjny, zgodnie z mają ostatnią projekcją tego instrumentu rynek wybił dołem z formacji trójkąta.

AUDCHF Weekly
AUDCHF Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek pojawienia się silnej reakcji popytowej w okolicy lokalnego wsparcia 0.7265 rynek od początku roku porusza się na północ w efekcie czego w dniu dzisiejszym dotarliśmy do linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem wcześniejszego trójkąta. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków w dłuższym terminie.

AUDCHF Daily
AUDCHF Daily

Na wykresie H4 zauważymy, że linia ta znajduje się również w okolicy bardzo ważnego (z punktu widzenia tego interwału czasowego) oporu 0.7470 gdzie już pojawiła się reakcja podażowa.

Wykorzystaj analizę by zainwestować na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

AUDCHF H4
AUDCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Lubawa [LBW] i Marvipol [MVP]
Następny artykułGBP/USD powalczy z oporem 1.2300
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here