TMS


Para walutowa AUDCHF od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF w wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7750 rynek poruszał się w konsolidacji tworząc formacje trójkąta zwyżkującego.

Biorąc pod uwagę, że trwający od blisko dwóch lat ruch był jedynie ruchem korekcyjny, zgodnie z mają ostatnią projekcją tego instrumentu rynek wybił dołem z formacji trójkąta.

AUDCHF Weekly
AUDCHF Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek pojawienia się silnej reakcji popytowej w okolicy lokalnego wsparcia 0.7265 rynek od początku roku porusza się na północ w efekcie czego w dniu dzisiejszym dotarliśmy do linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem wcześniejszego trójkąta. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków w dłuższym terminie.

AUDCHF Daily
AUDCHF Daily

Na wykresie H4 zauważymy, że linia ta znajduje się również w okolicy bardzo ważnego (z punktu widzenia tego interwału czasowego) oporu 0.7470 gdzie już pojawiła się reakcja podażowa.

Wykorzystaj analizę by zainwestować na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

AUDCHF H4
AUDCHF H4


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Lubawa [LBW] i Marvipol [MVP]
Następny artykułGBP/USD powalczy z oporem 1.2300
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here