Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od dwóch lat porusza się w konsolidacji tworząc formację trójkąta zwyżkującego, którego górne ograniczenie znajduje się w okolice wcześniejszego wsparcia a później oporu na poziomie 0.7750.

Na skutek trwających od początku roku wzrostów rynek dotarł w okolice tej strefy. Warto również zwrócić uwagę, że znajdujemy się w okolicy linii trendu spadkowego, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Ubiegłotygodniowa świeca na wykresie W1 to szpulka wskazująca na słabnącą siłę popytową i niezdecydowanie kupujących i sprzedających. Obecna świeca (póki co) tworzy pro-spadkowy pin-bar odrzucający zarówno wspomniany opór 0.7750 jak również linię trendu spadkowego.

Jeżeli zatem tydzień zakończymy na obecnym bądź niższym poziomie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadków. Ten scenariusz wspiera również obecna sytuacja na Oscylatorze Stochastic, który wskazuje silne wykupienie.

AUDCHF Weekly

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy, że po całotygodniowej konsolidacji dopiero dziś znaleźliśmy się poniżej poziomu 0.7750. Obecnie obserwujemy korektę wzrostową i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tego poziomu od dołu (jako oporu) tym bardziej, że zbiega się on z mierzeniem 50 korekty Fibonacciego. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków.

Wykorzystaj analizę, by zainwestować u Brokera HotForex

AUDCHF M30


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, NZD/JPY, EUR/CAD
Następny artykułELECTROLUX AB – przełamanie kluczowego oporu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here