Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 porusza się w konsolidacji tworząc formacje trójkąta.

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek powoli zbliża się w okolicy górnego ograniczenia formacji. Z technicznego punktu widzenia bardziej prawdopodobne wydaje się jednak wybicie dołem choć by taki scenariusz mógł zostać zrealizowany niezbędne byłoby ponowne odrzucenie okolic poziomu 0.7670.

Nawet jeżeli rynek nie wybije z trójkąta w tym roku, z technicznego punktu widzenia powinno się to wydarzyć najpóźniej do kwietnia 2017r. kiedy to nastąpi pełne zwężenie formacji oraz jej konfluencja z linią trendu spadkowego.

Przeczytaj również: Konfluencja jako sposób na zwiększenie skuteczności w tradingu

AUDCHF Weekly
AUDCHF Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że rynek nie tylko tworzy coraz to wyższe dołki ale również i wierzchołki przez co trwający od grudnia ubiegłego roku ruch tworzy formację klina wzrostowego, z którego również bardziej prawdopodobne wydaje się być wybicie dołem.

Jeżeli spojrzymy na dynamikę poszczególnych swingów to zauważymy, że spadki zdecydowanie bardziej przypominają impulsy a wzrosty są spokojniejsze i przeplatają świecę zarówno popytowe jak i podażowe co świadczyć może, że są one jedynie korektami.

AUDCHF Daily
AUDCHF Daily

Jeżeli spojrzymy na wykres H1 zauważymy, że wzrosty dotarły dziś w okolice poziomu 0.7570 stanowiącego istotny opór. Pojawienie się silnej reakcji podażowej odrzucającej obecną strefę mogłoby nawet wywołać spadki w okolice poziomu 0.7437.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u Brokera HotForex

AUDCHF H1
AUDCHF H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNvidia bije nowe rekordy
Następny artykułUSA – Bilans handlowy zdecydowanie gorszy od prognoz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here