Naga MarketsPo dzisiejszym posiedzeniu Bank Rezerw Australii postanowił utrzymać główną stopę procentową na rekordowo niskim poziomie 2,5%. Dodatkowo, gubernator banku centralnego powiedział, że ostatnie dane wskazują na wzmocnienie australijskiej gospodarki na początku roku, ale to było głównie ze względu na bardzo silny wzrost eksportu surowców.

W Australii PMI wypadł nieco gorzej niż miesiąc wcześniej. Zgodnie z przedstawionymi danymi wskaźnik PMI za czerwiec wyniósł 48,9 wobec 49,2 poprzedniego miesiąca. Indeks PMI (Purchasing Managers Index) dla przemysłu Australii przygotowywany jest przez PricewaterhouseCoopers oraz Australian Industry Group ze wsparciem Markit Economics, dostawcy badań gospodarczych oraz wskaźników ekonomicznych i obrazuje aktywność sektora przemysłowego w Australii. Indeks ten opisuje aktualną sytuację w gospodarce. Poziom PMI mniejszy niż 50 pkt. oznacza spadek aktywności sektora produkcyjnego w stosunku do miesiąca poprzedniego. Im wskaźnik niższy, tym gorzej. Odczyt powyżej poziomu 50 pkt. oznacza wzrost aktywności sektora produkcyjnego w stosunku do miesiąca poprzedniego. 

Z punktu widzenia analizy technicznej na wykresie tygodniowym (W1) kurs pary po ukształtowaniu fali trzeciej na poziomie 1.0355 wynikającym z 161% zniesienia zewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej utworzył korektę fali czwartej z poziomem wsparcia na 38-50% zniesienia fali trzeciej. Po zakończeniu korekty można oczekiwać wzrostu do poziomu 1.0860 w postaci fali piątej.

Autor analizy: Artur WesołowskiJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here