Naga MarketsJak uczciwie stwierdza sam Justin Bennett, AUD/CAD nie jest parą walutową, której często się przygląda. Od początku bieżącego roku towarzyszy jej mocno nierówna akcja cenowa – w samym tylko zeszłym tygodniu para rozrysowała zakres o wysokości 350 pipsów.

Piątkowa sesja doprowadziła jednak do przerwania tej tendencji. Sprzedającym nie tylko udało się zepchnąć cenę na  nowe roczne dołki, ale dodatkowo notowania zamykały się ponownie poniżej oporu kanału regresji zarówno na wykresie tygodniowym, jak i dziennym. Poniżej wykres W1:

AUDCAD-weekly-chart

Sprawdź również poniedziałkową analizę AUD/CAD autorstwa Piotra Drabika

Z perspektywy analizy technicznej, poziom miał działać jako nowe wsparcie – co sprawdzało się przez większość miesiąca. Jednak sesja piątkowa i zamknięcie pod nachyloną spadkową linią ponownie zmienia nastawienie na zdecydowanie bardziej niedźwiedzie.

AUDCAD-daily-chart

W związku z powrotem w zakres kanału potencjalny cel spadków początkowo rysuje się na 0.9580, kolejne poziomy to 0.9410 oraz 0.9170. Wszystkie odgrywały istotną rolę pomiędzy kwietniem i listopadem minionego roku. Nieduża odległość wsparcia 0.9580 może sugerować, że inwestorzy poczekają na pokonanie tego horyzontalnego poziomu i dopiero wtedy zdecydują się na sprzedaż. Od strony RR będzie to z pewnością korzystniejsze miejsce do wejścia. Graj shorty na AUD/CAD z brokerem FxPro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here