Naga MarketsAUD/USD utrzyma poziom 0,73 do końca roku, uważają analitycy ING - analiza dla początkującychNotowania AUD/USD wzrastają od kilku sesji. Co ciekawe, zwyżka zaczęła się sporo przed okresem nieco słabszej amerykańskiej waluty, która przez wiele tygodni rozdawała karty na rynku walutowym. AUD zyskuje, nawet pomimo faktu, że z ostatniego posiedzenia Banku Australii nie popłynął, mocny jastrzębi przekaz. Obecnie kurs AUD/USD krąży w rejonie 0,73. W najnowszym raporcie analityków ING wskazuje się na istotność tego poziomu.

Zdaniem autorów analizy AUD/USD, ostrożna polityka Banku Rezerw Australii (RBA) nie spowoduje, że do końca roku AUD/USD spadnie poniżej 0,73. Zdaniem analityków, siła australijskiej waluty może wynikać z faktu odporności kraju w pewnym stopniu na kryzys energetyczny. Z drugiej strony, waluta pozostaje silnie narażona na wpływy Chin, a tu pojawiają się problemy na rynku mieszkaniowym.Otwarta droga na północ

Generalnie jednak AUD powinien opierać się presji USD i zdaniem analityków, działania RBA tylko w krótkim okresie zaszkodzą walucie, do końca roku kurs nie powinien jednak spaść poniżej obecnych poziomów czyli 0,73.

audusd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here