Naga MarketsKurs dolara AUD/USD spadnie do 0,64. Rośnie napięcie na linii Australia - ChinyOdrodzenie kursu dolara australijskiego z najniższych poziomów (0,55 USD) w połowie marca dotarło nieco powyżej poziomu 0,70 na początku czerwca, po czym notowania powróciły w okolice 0,68. Według zespołu ds. strategii FX w Rabobanku, zarówno dolar AUD jak i NZD powinien ulec korekcie spadkowej w drugiej połowie 2020 roku. W poniedziałek para AUD/USD nieznacznie spada oscylując przy poziomie 0,6850, a NZD/USD w okolicach 0,64.

  • Dolar australijski (AUD) jest silnie skorelowany z cenami towarów, a zatem pośrednio z globalnym popytem
  • Względny sukces kraju w radzeniu sobie z pandemią COVID-19 wspierał australijską walutę
  • Pogorszenie relacji między Chinami i Australią budzi obawy światowych eksporterów

Rabobank: Para AUD/USD spadnie do 0,64 w drugim półroczu

Dolar australijski (AUD) jest silnie skorelowany z cenami towarów, a zatem pośrednio z globalnym popytem. Eksperci wskazują, że niektóre czynniki wspierająca aprecjacje AUD mają źródło krajowe – takie jak siła cen rudy żelaza czy względny sukces kraju w radzeniu sobie z pandemią COVID-19 .

Te artykuły również Cię zainteresują
Widzimy potencjał do spadku zarówno na parze walutowej AUD/USD, jak i NZD/USD w drugiej połowie roku, przy założeniu, że szeroki poziom rosnącego apetytu na ryzyko obciąży waluty surowcowe oraz ujawnią się słabości krajowe – napisano w raporcie.

Pomimo ostatniego silnego popytu ze strony Chin na australijską rudę żelaza, pogorszenie relacji między Chinami i Australią budzi obawy światowych eksporterów. Chiny pozostają niezadowolone z żądań Australii mających na celu przeprowadzenie dochodzenia w sprawie źródła COVID-19.

Według ekspertów Pekin rozważa taryfy na australijskie produkty, które obejmą wino i owoce, jednocześnie zachęcając do bojkotu innych towarów i usług. W tym samym czasie narastają obawy dotyczące perspektyw krajowego popytu w Australii.

Dostrzegamy ryzyko powrotu do obszaru 0,60 na parze NZD/USD w drugiej połowie tego roku. W związku z ogromnym obrotem reflacyjnym w ostatnich tygodniach zrewidowaliśmy tę prognozę do 0,57. Spodziewamy się, że para AUD/USD spadnie do 0,64 w tym samym przedziale czasowym – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here