Naga MarketsAUD/USD przykładem słabości dolara amerykańskiegoSłabość dolara amerykańskiego widoczna jest na większości par walutowych. Typowym przykładem jest AUDUSD, gdzie po przełamaniu ostatniego oporu tygodniowego 0.7350, nie widać końca serii białych świec.

AUD/USD z wyraźną dywergencją

Pomimo że nowy szczyt pojawił się już kilka tygodni temu na wykresie ceny, to wskaźnik MACD ma swoje zdanie na ten temat. Ta rozbieżność jest nazywana negatywną dywergencją. Zwykle zapowiada to  pojawienie się korekty wyższego rzędu lub nawet nowego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia faza przeceny AUD miała długoś czterech figur, wcześniejsza czerwcowa prawie 300 pipsów, więcej jest to  przedział spadków, którego należałoby oczekiwać od posiadaczy krótkich pozycji.

Problem w tym, że na interwale dziennym nie widać chęci na zmianę kierunku. W takim przypadku należy dopuścić możliwość ataku na niebieski opór 0.7730. W roku 2016 było o kluczowe miejsce, o czym przypominają spadkowe strzałki. Być może i tym razem podaż wykaże inicjatywę na tej cenie.

Oscylatory RSI i Stochastic ograniczają możliwość dalszej aprecjacji dolara australijskiego. Oba wskaźniki przyjmują wysokie wartości charakterystyczne dla kształtowanie się struktury szczytowej. Potwierdzeniem tego musiałoby być zamknięcie bieżącej świecy poniżej 0.7550. Połowa tygodnia handlu już za nami, więc najbliższe dwa dni potwierdzą, czy dywergencję można potraktować jako sygnał wyprzedzający.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here