Naga MarketsWykres AUDUSD dolara australijskiego 24 majaOd początku roku kurs pary walutowej AUD/USD oscylował w wąskim przedziale horyzontalnym 0,75 – 0,80. Ekonomiści z Société Générale postrzegają tę fazę jako jedynie przerwę w trendzie wzrostowym. Innego zdania są eksperci z Morgan Stalney, którzy uważają, iż jastrzębie oczekiwania na lipcowe posiedzenie RBA są już w cenach, co rodzi większe ryzyko spadku niż wzrostu. Kurs AUD/USD wzrasta piątą sesję z rzędu oscylując w okolicach 0,76.

AUD/USD: RBA zwęża się przed Fed i popchnie kurs do 0,85 – SocGen

Jeśli chodzi o politykę pieniężną, spodziewamy się, że RBA rozpocznie wdrażanie taperingu w drugiej połowie, a pierwszą podwyżkę stopy gotówkowej zobaczymy w 2023 roku. Oznacza to, że program skupu obligacji powinien zakończyć się w 2022 roku. Natomiast Fed powinien ogłosić program taperingu przed końcem roku i oczekujemy, że rozpocznie się ona w styczniu 2022 r. – napisano w raporcie.Konsensus zakłada, że wzrost PKB Australii wyniesie 4,0% w 2022 r., wobec 3,3% wcześniej. Słabnące restrykcje i wsparcie polityki fiskalnej to nadal dwa główne czynniki ożywienia, które zdaniem ekspertów powinny doprowadzić do zamknięcia luki produktowej w 2023 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, solidne perspektywy wzrostu powinny pomóc zapewnić przyszłe zyski AUD w kierunku 0,85 USD – dodano.

AUD/USD: Rekomendujemy krótkie pozycje, gdy rajd USD zaczyna się rozszerzać – Morgan Stanley

Analitycy z Morgan Stanley zwrócili uwagę na dolara australijskiego, ponieważ uważają, że zwyżka dolara amerykańskiego prawdopodobnie przedłuży się w nadchodzących miesiącach.

Zalecamy krótkie pozycje na AUD/USD, ponieważ uważamy, że rajd USD zaczyna się rozszerzać. Uważamy, że jastrzębie oczekiwania na lipcowe posiedzenie RBA są coraz bardziej widoczne w cenie, co sugeruje, że stosunek ryzyko/zysk w coraz większym stopniu faworyzuje wynik gołębi (spadek AUD/USD), a nie jastrzębi – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here