Naga MarketsAUD/USD – czas na drugą falę spadków? - analiza dla początkującychW nocy naszego czasu zaskoczyły pozytywne dane z Australii. Sprzedaż detaliczna za marzec rosła miesiąc do miesiąca o 8,5% co jest wynikiem wyższym od i tak wysokich oczekiwań. Możliwe, że jest to efekt gromadzenia zapasów w związku z wybuchem pandemii i wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się. Kolejne odczyty nie powinny być już tak mocne. Efekt pozytywny dla australijskiej waluty została jednak osiągnięty, choć trudno było jej rywalizować z bezpieczną przystanią jaką jest USD. Na wykresie AUD/USD cena opierała się podaży, jednak wykres sugeruje, że cena i tak może zacząć spadać. Po mocnym impulsie spadkowym, ostatnie 3 dni nie pokazują typowej reakcji popytowej w trendzie wzrostowym.

  • Mocna sprzedaż detaliczna z Australii
  • USD zyskuje jako bezpieczna przystań
  • Kurs AUD/USD pod lokalnym oporem

Rośnie więc ryzyko drugiej fali spadkowej. Tym co działa na korzyść USD to poza globalnymi problemami, także kłopoty amerykańskiego rynku pracy. A ostatnie dwie sesje tygodnia przyniosą nowe odczyty w tej kwestii.

Kurs AUD/USD pod lokalnym oporem

Fatalne dane mogą umocnić dolara, a zarazem osłabić bardziej ryzykowne waluty jak AUD. Technika czyli oscylowanie ceny pod lokalnym oporem także temu by sprzyjała.

audusd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here