Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) z silnym wzrostem na początku tygodniaNowy tydzień na rynkach sprzyja bardziej ryzykownym aktywom. Najmocniej do greenbacka zyskuje dziś kurs dolara australijskiego. Traderzy wydają się być nastawieni optymistycznie, co do ożywienia gospodarek po koronawirusowym kryzysie. Dodatkowo, reakcja Trumpa na poczynania Chin okazała się jedynie zdawkowa. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na AUD/USD.

  • Kurs dolara australijskiego porusza się w trendzie wzrostowym
  • Notowania AUD/USD dobiły dziś do ważnego oporu
  • Dalszy kierunek zależeć będzie wyniku testu oporu

Trend wzrostowy na AUD/USD dotarł do oporu

W ubiegłym tygodniu bykom udało się pokonać opór przy 0,6560. Strefa wokół tego poziomu została następnie przetestowana jako nowe wsparcie.

Jako, że para walutowa AUD/USD porusza się w trendzie wzrostowym, ruch na północ w tym tygodniu nie jest zaskoczeniem. Okazał się on jednak silny na tyle, że jeszcze przed południem poniedziałkowej sesji bykom udało się przetestować istotny opór przy 0,6750.

Istotne znaczenie będzie teraz miał wynik testu tego oporu. Jeśli na zamknięciach sesji kurs będzie się utrzymywał pod strefą przy 0,6750, może ponownie kierować się do wsparcia w okolicach 0,6560.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej AUD/USD

Alternatywnie, pokonanie oporu otwierałoby drogę najpierw do poziomu 0,6850, a następnie 0,6917.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here