Naga MarketsWestpac-Logo_副本Australijski bank Westpac komentuje dzisiejszą decyzję RBA w sprawie wysokości stóp procentowych. Czy pozostawienie oprocentowania na poziomie 2% wpłynie na wycenę AUD? Jeśli tak to w jaki sposób?


Pozostawienie niezmienionej polityki monetarnej RBA jest zdaniem Westpac bardziej wymowne niż sam poziom obowiązujących stóp procentowych. “Pogląd gubernatora Stevensa” wygłoszony na poprzednim posiedzeniu, że deprecjacja AUD “jest zarówno prawdopodobna jak i potrzebna” wydawał się być na tyle ugruntowany, że zostanie on przeniesiony na kolejne spotkania. Tak się jednak nie stało, a wcześniejsze stwierdzenie zostało zastąpione przez oświadczenie, że “AUD dopasowuje się do trwających spadków w cenach kluczowych dla Australii surowców“.

AUDUSD.nddDaily

Westpac zwraca uwagę, że spory ruch jaki wytworzył się na AUD mógł być efektem zaskoczenia inwestorów przez takie brzmienie oświadczenia. Bank powołuje się na ostatni raport CFTC, który wskazuje, że na AUD/USD było sporo krótkich pozycji do pokrycia – najwięcej od sierpnia 2013. Zdaniem Westpac obecne na AUD momentum może popchnąć parę nawet w rejony oporu na 0,7400, lub nawet dalej do okolic 0,7490/0,7510. Jednak by pozostać byczo nastawionym do tej pary, musielibyśmy usłyszeć pozytywne informacje z rynku surowców.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here