Interesująca sytuacja techniczna ma miejsce na parze AUD/NZD. Szczególnie ciekawie wygląda bardziej długoterminowe spojrzenie np. na wykres w skali tygodniowej. Widać na nim, że cena w ostatnich latach poruszała się w umiarkowanie spadkowym trendzie, jednak nie był to jednolity ruch, a raczej naprawdę duże ruchy cenowe. Każdy kolejny wierzchołek wypadał jednak nieco niżej od poprzedniego. Doskonale ten trend oddaje np. średnia EMA 200 często używana na wysokich interwałach. Z tej perspektywy widać, że ostatnie podbicie, które miało miejsce od marca do czerwca, wykonało bardzo duży ruch wzrostowy, porównywalny do poprzednich swingów. Jeżeli nic nie ulega zmianie, to po tak dużym wzroście naturalne jest, że cena zaczęła spadać.
- Już jutro posiedzenie RBA
- Wykres AUD/NZD z przestrzenią do spadków
Wydaje się, biorąc pod uwagę kilkuletnią strukturę, że nadal kurs ma przestrzeń do spadków. Ostatnio w tej parze do waluta Nowej Zelandii jest w lepszej formie, możliwe że powodem jest fakt, że kraj ten chyba najlepiej poradził sobie z koronawirusem, a obecnie obawy o powrót pandemii rządzą na rynkach.
Kurs AUD/NZD wysoko na tle ostatnich lat
Już jutro mamy posiedzenie RBA, mimo że nie oczekuje się zmian stóp procentowych, to same komunikaty mogą znacząco poruszyć rynkiem. Jeżeli wypowiedzi decydentów osłabią walutę to na AUD/NZD przestrzeń do spadków powinna się wypełnić.
Przeczytaj również:
- Jak handlować na rynku? 5 tradingowych strategii, które działają – Tradeciety
- MrYogi: 7 punktów, które zabijają Twój zyskowny trading
- Jesteś niezależnym traderem? – Nial Fuller
Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]