Naga MarketsAUD/NZD – mocne zderzenie z zeszłorocznymi szczytami - analiza dla początkującychInteresująco w ostatnich dniach zrobiło się na parze AUD/NZD. Dotąd to australijska waluta była górą w tej parze, co mogło zaskakiwać, szczególnie w ostatnich kilku dniach. Trzeba wspomnieć, że dość ostro robi się na linii Chiny – Australia, po tym jak rząd Australii zaczął domagać się śledztwa wobec Chin w sprawie wybuchu epidemii koronawirusa. Chiny przeprowadziły działania odwetowe o charterze typowo gospodarczym.

  • Nowa Zelandia nie rozważa ujemnych stóp procentowych
  • Komunikat umacnia NZD
  • AUD zaczyna tracić na napięciach z Chinami

Wykres dzienny pokazuje, że czasami fundamenty idą w parze z techniką. Gdyż nagromadzenie ostrej retoryki między wspomnianymi krajami miało swój szczyt w czasie, gdy cena podeszła pod czytelny opór w postaci zeszłorocznych maksimów. Idealnie w czasie nadeszły także słowa szefa RBNZ o tym, że scenariusz z ujemnymi stopami procentowymi nie jest brany pod uwagę.

Odbicie od kluczowego oporu

Po długotrwałych wzrostach nadarzyła się więc idealna okazja do spadków. Skala zwyżki była tak duża, że obecnie spadki powinny osiągnąć przynajmniej zasięg poprzedniej korekty.

audnzd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here