Naga MarketsKurs dolara australijskiego ponownie rośnie. Outside bar na wykresie AUD/NZDNa przestrzeni kilku ostatnich miesięcy sporo działo się na parze walutowej AUD/NZD. Kurs dolara australijskiego do nowozelandzkiego istotnie zyskiwał od drugiej połowy marca. Byki zostały jednak powstrzymane przez kluczowy opór, który okazuje się nie do pokonania od 2019 roku. W rezultacie odbicia od tego oporu, cena wyznaczyła wsparcie, które mogło zostać wczoraj skutecznie przetestowane.

  • Para walutowa AUD/NZD nie zdołała pokonać w czerwcu oporu przy 1,0820
  • Odbicie zaprowadziło notowania do wsparcia przy 1,0580
  • Byczy outside bar na wsparciu wskazuje możliwą ścieżkę ruchu

AUD/NZD: Byczy outside bar na wsparciu sygnalizuje potencjał do wzrostu

Na wstępie była mowa o kluczowym oporze, od którego odbijają w tym roku notowania AUD/NZD. Jest on zlokalizowany w obrębie poziomu 1,0820 i powstrzymywał sprzedających przed dalszą ekspansją także w 2019 roku, we wrześniu i listopadzie.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Sytuacja w tym roku wydaje się podobna. Po silnym wzroście kurs AUD/NZD dotarł do oporu po czym nastąpiło odbicie. W kolejnej próbie cena przekroczyła ostatnie maksima, ale ostatecznie to sprzedający przejęli kontrolę.

Po ostatnim spadku notowania znalazły wsparcie w strefie przy 1,0580. Najbliższy opór znajduje się obecnie w okolicach 1,0720.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej AUD/NZD

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena osunęła się w piątek do wspomnianego wyżej wsparcia. Jednakże, podczas wczorajszej sesji, kurs dolara australijskiego znacząco zyskał formują w rezultacie byczego outside bara na wsparciu.

Dziś notowania AUD/NZD rosną po wspomnianej byczej formacji. Kontynuacja tego wzrostu może doprowadzić do re-testu oporu przy 1,0720. Kluczowy pozostaje natomiast obszar znajdujący się 100-pipsów wyżej, przy 1,0820.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here