Naga MarketsLogo-Credit-Agricole

Dla walut surowcowych ostatni okres nie jest zbyt sprzyjający. Najnowsza rekomendacja banku Credit Agricole rzuca trochę światła na to co dzieje się zarówno na dolarze australijskim (AUD), kanadyjskim (CAD) jak i nowozelandzkim (NZD).

Mniej gołębi RBA, spadające ceny mleka i lepsze od oczekiwań dane dotyczące PKB Kanady za drugi kwartał, nieco rozjaśniają perspektywę jeśli chodzi o AUD, NZD oraz CAD.

Nocą ogłoszono wskaźnik PKB za drugi kwartał dla Australii, który okazał się niższy niż oczekiwano, spowodowany spadkiem eksportu, doprowadził do pchnięcia dolara australijskiego na wieloletnie minima. Poniżej znajduje się wykres AUDUSD, który obrazuje tę sytuację w stosunku do dolara amerykańskiego.

Wykres tygodniowy AUDUSD
Wykres tygodniowy AUDUSD.

Inwestorzy powinni zachować ostrożność na wszystkich wymienionych wcześniej walutach w związku ze spowolnieniem globalnego wzrostu i obawami inflacyjnymi, które mogą skłonić banki centralne krajów surowcowych do większego luzowania monetarnego.

Epicentrum wszystkich obaw zajmują jednak chiny. Analitycy z Credit Agricole sądzą, że rząd tego kraju ostatecznie będzie stymulował gospodarkę nie tylko monetarnie jak ma to miejsce teraz, ale również fiskalnie, tak by zredukować aktualny szok popytowy, który pogorszy się wskutek słabego, krajowego kanału kredytowego oraz rozpowszechnionego delewarowania. Zanim jednak ten czas nadejdzie, globalne pogorszenie w światowych gospodarkach i obawy inflacyjne powinny nadal przyciągać czarne chmury nad waluty surowcowe (AUD, NZD, CAD).

Porównanie zachować walut surowcowych w stosunku do dolara amerykańskiego
Porównanie zachowania walut surowcowych w stosunku do dolara amerykańskiego.

Ponadto nadchodzącą podwyżka stóp procentowych przez Fed (której oczekujemy w grudniu) może spowodować, że trudniejsze będą globalne warunki monetarne, a także pogorszy się otoczenie zewnętrzne dla walut z pokaźnymi deficytami, takich jak AUD, NZD, oraz CAD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here