Naga MarketsOstatnie trzy miesiące nie były zbyt łaskawy dla antypodów. W stosunku do dolara amerykańskiego największym przegranym (dla banku centralnego wygranym) jest NZD, który osłabił się o ponad 6 procent, natomiast AUD stracił 4.27 procenta. Na drugim końcu znajduje się osamotniony funt brytyjski z 3.30 proc. zyskiem, natomiast euro jest na znikomym plusie.

USD 3m performance

Źródło: Finviz

Antypody straciły na wartości i to bez przyczyny. Po pierwsze inwestorzy uświadomili sobie, że banki centralne tych państw ani myślą o podwyżce kosztu pieniądza. Zarówno pierwszej jak i drugiej walucie ciążyły czynniki polityczne, które doprowadziły do ich deprecjacji. Aczkolwiek nas interesuje bardziej przyszłość, co będzie dalej z NZD i AUD? Czy zobaczymy dalszą deprecjację tych walut? Czy jest to w jakikolwiek sposób uzasadnione?

Spójrzmy na notowania metali przemysłowych. Na grafice zamieszczonej poniżej przedstawiono notowania AUDUSD (linia biała), NZDUSD (linia żółta) oraz notowania metali przemysłowych (linia zielona).

nzduusd audusd i surowce

Źródło: Bloomberg

Jak widać na zamieszczonym obrazku ostatnia wyprzedaż par surowcowych nie miała związku z deprecjacją metali przemysłowych. Zatem patrząc jedynie na tą grafikę możemy dojść do wniosku, że obecna wyprzedaż powinna się już zatrzymać i czas na powrót do wzrostów. Aczkolwiek tak jak wcześniej zostało napisane, musimy spojrzeć na sytuację na rynku obligacji.

Platforma MetaTrader 4

AUDUSD – spread obligacji AUD i USD

audusd spread obligacji

Źródło: Bloomberg

Analizując kurs walutowy AUDUSD oraz spread 10-letnich obligacji australijskich i amerykańskich wyprzedaż okazała się słuszna. Ponadto gdybyśmy brali jedynie tą zmienną pod uwagę, to musimy powiedzieć, że powinna być kontynuowana. Aczkolwiek notowania surowców przemysłowych ją wyhamowały.

NZDUSD – spread obligacji NZD i USD

nzdusd spread obligacji

Źródło: Bloomberg

Sytuacja na NZDUSD oraz spreadzie 10-letnich obligacji Nowej Zelandii oraz Stanów Zjednoczonych jest podobna jak na AUDUSD. Z tym, że ostatnia wyprzedaż NZD była tak samo mocna jak spadek przewagi rentowności obligacji NZD na rzecz USD, zatem jest to para, która ma większy potencjał do zakończenia dalszej wyprzedaży.

NZDUSD, AUDUSD – analiza techniczna

Notowania NZDUSD, interwał tygodniowy

Notowania NZDUSD, interwał tygodniowy

Źródło: Admiral Markets

Na wykresie tygodniowym pary walutowej NZDUSD zostało przebite wsparcie 0.682-0.688. Warto zauważyć, że wspomniany poziom został przebity bardzo mocną tygodniową świeczką, ale na tym się zakończyły. Gdyby doszło do dalszej wyprzedaży, to być może kurs przetestuje linie wsparcia wyrysowaną po ostatnich minimach. Niemniej jednak dalsza deprecjacja NZDUSD nie powinna być już tak dynamiczna jak wcześniej. Jednym z większych zagrożeń dla tego scenariusza są metale przemysłowe, na których też może dojść do korekty.

Notowania AUDUSD, interwał tygodniowy

Notowania AUDUSD, interwał tygodniowy

Źródło: Admiral Markets

Sytuacja na AUDUSD wygląda nieco inaczej. Z jednej strony mamy przebicie mocnego wsparcia 0.766-0.773, dzięki temu strona sprzedająca otworzyła sobie drogę do poziomu 0.748. Gdyby ten poziom został pokonany, to kolejnym celem mógłby okazać się poziom 0.7333-0.738. Zatem mamy dosyć niejasną sytuację. Z jednej strony surowce powinny pozytywnie oddziaływać na AUD a z drugiej mamy niską rentowność obligacji. Aczkolwiek w długim terminie drogie surowce powinny zmienić stanowisko banku centralnego Australii, co pozytywnie wpłynęłoby na notowania AUDUSD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here