Naga MarketsReserve Bank of Australia na lipcowym posiedzeniu nie zmienił poziomu swoich stóp procentowych czym z całą pewnością nie zaskoczył ankietowanych przez Bloomberg ekonomistów. Analitycy Westpac zwracają uwagę na to jak powściągliwie rynek przyjął najnowsze oświadczenie RBA i przypominają swoje wcześniejsze prognozy dotyczące AUD/USD. 


Więcej na temat decyzji RBA pisaliśmy już w porannym przeglądzie rynkówRynek nieruchomości spowolnił w Sydney i Melbourne. Konsumpcja przedsiębiorstw domowych wciąż jest źródłem niepewności. Ich przychody wzrastają powoli, a poziom zadłużenia jest wysoki. Podwyżka płac nadal jest powolna, prawdopodobnie będzie tak jeszcze przez jakiś czas. Dolar australijski pozostaje na poziomie utrzymywanym przez ostatnie kilka lat, mimo ostatnich spadków – przytaczaliśmy oświadczenie monetarne australijskiego banku centralnego.

Wypowiedź RBA dotycząca wyceny krajowej waluty, zdaniem analityków Westpac sugeruje, że Bank jest zadowolony z ostatniej przeceny jaką obserwujemy na wykresie AUDUSD. Tańsza waluta wyręcza RBA pozwalając Bankowi na kontynuowanie polityki wait and see. 

Biorąc pod uwagę dalszy spadek różnicy w rentownościach obligacji oraz pewien wzrost awersji do ryzyka przy jednocześnie bardzo stabilnych cenach eksportowanych surowców i wzroście wolumenu eksportu fair value dolara australijskiego pozostaje w okolicy 0,74 USD – czytamy w dzisiejszym komentarzu Westpac. Jednocześnie bank utrzymuje swoje dotychczasowe prognozy wskazując, że AUDUSD w drugiej połowie przyszłego roku na stałe zagości poniżej 0,7200 i zakończy 2019 rok w rejonie 0,70.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here