Naga MarketsPara AUD/JPY od początku kwietnia br. porusza się w trendzie wzrostowym o malejącym zasięgu. Notowania zawierają się w łatwo rozpoznawalnej formacji – klina wznoszącego.

Dzisiaj po próbie pokonania oporu formacji, notowania wróciły do jej wnętrza. Nieudane wybicie górą utworzyło na wykresie H4 świecę, której górny knot wystaje ponad opór natomiast korpus mieści się całkowicie pod nim. Równocześnie na MACD pojawiła się dywergencja spadkowa.

AUD/JPY H4 - trwa dywergencja spadkowa
AUD/JPY H4 – trwa dywergencja spadkowa

Istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji spadków w kierunku wsparcia klina.
Dobrym potwierdzeniem dla tego niedźwiedziego scenariusza będzie pojawienie się na wykresie dziennym maksimum na MACD i przejście oscylatora w fazę spadkową.

Jeśli po zamknięciu sesji nowojorskiej pojawi się na MACD niższy słupek od poprzedniego ( czerwony)- będzie to mocny sygnał do zajęcia pozycji SELL. Pierwszym celem podaży będzie strefa popytu 70.25 a w przypadku jej pokonania wsparcie klina. Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany w przypadku pokonania ostatniego szczytu – 72.00.

Polecam:

-Trading w oparciu o średnią wykładniczą EMA 144

-ZŁOTO – linia trendu pokonana, spodziewane kolejne spadki – 20.04.2020


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here