Naga MarketsSpoglądając na notowania pary walutowej AUD/JPY zauważymy, że rynek od dłuższego czasu poruszał się w trendzie horyzontalnym pomiędzy 77,50 a 79,75. Po blisko trzech miesiącach trwania tej konsolidacji, wskutek trwających od 25 marca 2019 roku wzrostów kurs wybił z niej górą, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji dolara australijskiego (AUD) wobec jena japońskiego (JPY).


Mimo potencjały wzrostowego, od wczoraj znów obserwujemy spadki. Biorąc jednak pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów, nikogo nie powinny one dziwić. W końcu, każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór (a rejon 79,75 bez wątpienia spełnia to kryterium), po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako opór).

Warto także zwrócić uwagę, że wsparcie do którego zbliżają się notowania pary AUD/JPY bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego oraz znajduje się w okolicy linii trwającej od 25 marca br. tendencji wzrostowej. Fakt ten sprawia, że w rejonie tej strefy spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej. Jeżeli tak się stanie i wsparcie to zostanie trwale odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice poziomu 82.10.

7 kroków jak zbudować swoja strategię inwestycyjną – zapisz się na bezpłatny webinar

Kurs pary walutowej AUDJPY
AUDJPY H4

Gdyby jednak kurs ponownie osunął się poniżej 79,75, notowania pary AUD/JPY mogłyby wrócić do trendu horyzontalnego, a co za tym idzie osunąć się nawet w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji, tj. 77,50.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlus500 ze słabszymi przychodami w I kw. br. Akcje najtańsze od 2 lat
Następny artykułPolska 22. najmocniejszą gospodarką na świecie, silniejsza od szwedzkiej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here