Naga MarketsKurs dolara AUD czeka na RBA, a CAD na BoC. Kurs złotego na RPP w przyszłym tygodniuW pierwszym tygodniu marca, podobnie jak w ostatnim tygodniu lutego, rynek i inwestorzy wciąż mogą reagować na doniesienia o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem lub o zwiększającej się liczbie osób, które wyzdrowiały. Sytuacja może rozwinąć się w dwie strony, ale prawdopodobnie w pierwszym kwartale światowa gospodarka zdecydowanie spowolni.

Więcej komentarzy mojego autorstwa znajdziesz w serwisie Conotoxia (usługa Forex Cinkciarz.pl).


Chińskie PMI, spotkanie OPEC i niepewność dotycząca koronawirusa

Koronawirus wraz z danymi makroekonomicznych i decyzjami banków centralnych oraz spotkaniem OPEC – to mieszanka wydarzeń, które mogą ponownie dostarczyć dużo emocji i potencjalnej zmienności na wielu rynkach. Już w sobotę, 29 lutego poznamy pierwsze kluczowe dane z chińskiej gospodarki. Będą to publikacje wskaźników PMI dla usług i przemysłu. Konsensus rynkowy zakłada solidny spadek poniżej 50 pkt, co może świadczyć o recesji w tych sektorach. W poniedziałek, 2 marca przez cały dzień będą publikowane kolejne PMI od Japonii przez strefę euro po Stany Zjednoczone za luty. Mogą one wskazać, czy wirus wyrządził duże szkody w gospodarkach poszczególnych krajów.

Kurs dolara australijskiego, kanadyjskiego oraz złotówki czeka na decyzje rad polityk pieniężnych

Podejście do obecnej sytuacji zarówno rynkowej, jak i gospodarczej przedstawią bankierzy centralni z Australii, Polski i Kanady. We wtorek, 3 marca o godz. 4:30 zostanie opublikowana decyzja o wysokości stóp procentowych w Australii. Konsensus rynkowy nie zakłada zmian, ale wypowiedzi i oświadczenie RBA mogą być gołębie. Na to wskazuje z kolei rynek opcji walutowych, który również szykuje się na podwyższoną zmienność podczas tego wydarzenia.

Polska Rada Polityki Pieniężnej opublikuje swoją decyzję w środę, 4 marca. Rynek stopy procentowej dla PLN wskazuje, że wzrosły szanse na luzowanie polityki monetarnej w naszym kraju. Dlatego kluczowe będzie wsłuchanie się w wypowiedzi przedstawicieli Rady podczas konferencji prasowej. Może odbyć się również dyskusja nad zmniejszeniem kroku zmian stóp procentowych w Polsce z 25 pkt bazowych do 15. Również w środę, o godz. 16:00, zostanie opublikowana decyzja w sprawie stóp procentowych w Kanadzie. Konsensus rynkowy nie zakłada zmian stóp procentowych, ale kluczowy może być ton oświadczenia Banku Kanady.

Cena ropy będzie reagowała na posiedzenie OPEC

Wydaje się, że bardzo interesującym może być także spotkanie OPEC+ w dniach 5-6 marca. Po ostatnich gigantycznych spadkach cen ropy naftowej na światowych rynkach inwestorzy mogą oczekiwać konkretnych decyzji po tym spotkaniu. OPEC z kolei musi przeanalizować, jak duży spadek popytu na ropę mogła wywołać epidemia koronawirusa oraz czy i kiedy popyt wzrośnie. W mediach mówi się o tym, że Arabia Saudyjska chce dodatkowego cięcia produkcji o 1 mln baryłek dziennie. Natomiast konsensus zakłada obecnie przedłużenie umowy dotyczącej redukcji wydobycia do końca roku i zmniejszenie produkcji o kolejne 600 mln baryłek dziennie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here