Naga MarketsKurs AUD/CAD zmienił w tym miesiącu kierunek na wzrostowy po wybiciu kluczowego oporu blisko 0,9480. Wcześniej para pokonała linię trendu spadkowego biegnącą od szczytu z listopada br., co stanowiło pierwsze ostrzeżenie przed potencjalną zmianą trendu. Jaki scenariusz można założyć obecnie?

Z uwagi na panującą tendencję wzrostową na wykresie AUD/CAD w perspektywie dziennej, traderzy mogą rozważyć zakupy po osłabieniach. Najbliższa strefa wsparcia przy takim scenariuszu znajduje się w okolicach 0,9480 (wcześniejszy opór), gdzie zbiega się kilka poziomów:

  • wsparcie horyzontalne przy 0,9480
  • kanał średnich EMA 10/20
  • linia trendu biegnącą od tegorocznych minimów.

Jak widać powyżej, trzy istotne poziomy skupiają się w strefie przy 0,9480 tworząc konfluencję wsparcia, gdzie traderzy mogą wypatrywać oznak powrotu do wzrostów. Pierwszym celem dla potencjalnych pozycji długich może być opór blisko 0,9577. Tam też wypada luka spadkowa, która otworzyła notowania AUD/CAD w tym roku.

Alternatywnie, zamknięcie dnia pod strefą konfluencji wsparcia zakwestionuje pro-spadkowe nastawienie na tej parze i jednocześnie odsłoni kolejny poziom obrony blisko 0,9390.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

AUD/CAD - wykres dzienny - 27 marca 2019
AUD/CAD – wykres dzienny – 27 marca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here